Готуємо в квітні заходи, присвячені тижню знань з безпеки життєдіяльності

Понеділок – п’ятниця
з 9.00 до 16.00

Президент України оголосив 2019 рік - Роком Китаю в Україні

Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий, стратегічний рівень взаємодії, який передбачає реалізацію спільних проектів на суму близько 7 млрд. доларів США.

Відповідних домовленостей було досягнуто під час зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з віце-прем'єром Державної Ради Китаю Ма Каєм.

Китай за своєю площею займає третє місце, а Шанхай і Пекін - найбільші міста за чисельністю населення.

Як відомо, саме в Китаї найвища чисельність населення. Тут проживає 1 млрд. 380 чоловік. Для регулювання народжуваності уряд країни прийняв закон про те, що в сім'ї не повинно бути більше однієї дитини, через це китайці - сама швидко старіюча країна. Саме з цієї причини закон скасували пару років назад.

У Китаї проживають 55 різних народів, які розмовляють на 206 мовах. Тому китайці з різних регіонів можуть не розуміти один одного.

У китайській мові понад 80 тисяч ієрогліфів. Але освічений китаєць, який закінчив університет, знає приблизно 5 тисяч ієрогліфів.

Велика Китайська стіна колись була довжиною 8800 кілометрів, проте до наших днів дійшла лише її частина - 2400 кілометрів.

Саме в Китаї винайшли морозиво. 4 тисячі років тому хтось випадково залишив в снігу суміш рису і молока, так і з'явилося морозиво. До Європи його привіз Марко Поло.

Економіка Китаю зростає дуже швидко. Наприклад, у порівнянні з економікою в США - в 7 разів. Так, за останні 10 років вона зросла на 316%!

Найшвидший «швидкісний» поїзд в Китаї з'єднує Шанхай і Пекін. Він розганяється до 480 кілометрів на годину.

У Китаї винайшли наркоз з конопель і міцного вина, а перша операція під наркозом була проведена приблизно в 140-150 рр. н.е.

Одним з найкрасивіших місць в Китаї вважається місто Яншо. Він знаходиться в провінції Гуансі, яка відома своїми карстовими пагорбами. Тут правда дуже мальовничо.

Однією з найгостріших проблем КНР є витік мізків. 7 з 10 китайців, які відправилися за кордон на навчання, не повертаються. Найпопулярніша країна для імміграції - США. Тут найчисленніша діаспора.

Бреду Пітту заборонено в'їжджати в Китай. Вся справа в фільмі «Сім років у Тибеті», в якому він знявся. У КНР фільм заборонений і вважається антикитайської пропагандою.

«Серце віддаю дітям…»

28 вересня 2018 року – 100 років від дня народження видатного українського педагога, письменника, публіциста, вченого зі світовим ім’ям Василя Олександровича Сухомлинського. Враховуючи його внесок у розвиток вітчизняної і світової педагогічної науки та освіти Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні цю дату

Народився Василь Олександрович у селі Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області (на той час – Василівська волость Олександрійського повіту Херсонської губернії) у незаможній селянській родині. Батько його працював по найму як тесляр і столяр. Мати – вела домашнє господарство, ткала полотно, фарбувала його і шила одяг не лише для своєї сім'ї, а й односельцям. Гарно вишивала. Багато уваги приділяла вихованню дітей: Івана, Василя, Сергія, Меланії. Вчила добру, чесності, людяності. Довгими зимовими вечорами за прядивом чи шитвом розповідала дітям казки, цікаві історії, читала книжки. Пізніше Василь Олександрович писав: „Я не відчував би всієї краси літнього світанку в селі, якби в далекому дитинстві мене не вразили до глибини душі прочитані матір’ю слова Шевченка „Тихесенько вітер віє, степи, лани мріють, між ярами, над ставами верби зеленіють...”. Брат Василя Олександровича Сергій згадує: „Батько і мати наші були від природи народними педагогами... В сім’ї завжди було взаємне довір’я, повага до старших, праця... Я ніколи не бачив, щоб батьки марнували час, пам’ятаю їх завжди в роботі”. І дітей вони залучали до праці, навчали старанності та сумлінності. У 1926-1933 роках В. О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий. За матеріалами: З книги "Славетний український педагог – гуманіст". Бібліографічний покажчик. Кіровоград, 2008.

Спілкування з природою, на думку В.О. Сухомлинського, – засіб формування високих моральних якостей. Краса, писав В.О. Сухомлинський, –це кров і плоть людяності, добрих почуттів, сердечного ставлення. Природа допомагає дітям зрозуміти велич людської праці, формує переконання: саме завдяки їй створено добробут, який їх оточує. Працюючи, малята переживають радість творення – могутнє почуття, без якого неможливо викликати бажання трудитися, приносити користь іншим.

Природа формує у дітей емоційну сферу. Краса природи загострює сприймання, пробуджує творчу думку. Без вражень від тиші полів і лук, шелесту дібров, пісень жайворонка у голубому небі, шепоту колосся пшениці, дзижчання джмелів і бджіл неможливе сприймання музичних творів, бо все це є тим фоном, на якому людина може зрозуміти, відчути красу музики, те джерело, з якого вона черпає натхнення.

Щоб дізнатися більше, радимо завітати до віртуального музею запосиланням

Визначні літературні дати 2018 року

Визначні літературні дати 2018 року

Українсько-німецький рік мов 2017/2018

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Урочисте відкриття Року мови відбулося 6 вересня 2017 року в Червоній ратуші м. Берлін під час урочистого прийняття з нагоди Дня незалежності України. «Відчути та пізнати Україну через мову – мову української літератури, музики, театру, візуального мистецтва, кіно – заохочуватимемо аудиторії по всій Німеччині протягом наступного року», – зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Завершиться рік німецької мови великим Освітнім конгресом, де розглянуть перспективу шкіл, університетів та здобуття приватної освіти у майбутньому.

Німеччина – п'ята за величиною країна в Європі. Вона складається з 16 земель, три з яких – міста: Берлін, Гамбург і Бремен. Ось декілька цікавих фактів.

  1. У Берліні більше мостів, ніж в Венеції.
  2. Якщо у вас закінчилося паливо на німецькому автобані – ви поза законом! Зупинки на швидкісних трасах дозволені тільки в разі надзвичайних ситуацій, до яких порожній бак не належить. За таку провину водій буде оштрафований, а дія водійських прав може бути припинена на термін до шести місяців. Ходьба або біг по шосе також є незаконним і карається штрафом в 90 євро.
  3. Навчання в німецьких коледжах безкоштовне навіть для іноземців. Плата за навчання в державних університетах на ступінь бакалавра була скасована в 2014 році. Політики вважають необхідність платити за вищу освіту соціальною несправедливістю.
  4. Населення Німеччини найбільше серед країн ЄС, але воно зменшується. У середньому німецькі жінки народжують першу дитину в 29 років. На одну жінку припадає 1,4 дитини, близько третини матерів виховують дітей самі.
  5. Берлінський зоопарк – найбільших в світі.
  6. Німеччина – один з найбільших в світі виробників автомобілів. Golf VW - один з найбільш продаваних автомобілів всіх часів.
  7. Октоберфест у Мюнхені – найбільшие в світі народне свято. Незважаючи на назву, фестиваль проходить в останній тиждень вересня. Історія цього свята сходить до 12 жовтня 1810 року, коли кронпринц Людвіг влаштував вечірку на честь свого весілля з принцесою Терезою.
  8. Німеччина – лідер в галузі збереження клімату та енергозбереження.

Є твори, які виховали не одне покоління. Книги для школярів формується світогляд дитини, роблять його соціально активним. У 2017 році, як ніколи, велика кількість книжок «святкують» ювілей:

Указом Президента України 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні Було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі. Головним мотивом стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії ) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії. Не багато хто знає чому Японію називають "країною сонця що сходить", крім того, що це найбільш східна держава і вони перші на землі зустрічають сонце, так і сама назва країни японською, а так само їх національний прапор позначає сонце. Пропонуємо Вам ознайомитися з нашою добіркою цікавих фактів про Японію >>>.

ЖЮЛЬ ВЕРН

Жюль Габріель Верн народився 8 лютого 1828 в місті Нант (Франція) в сім’ї адвоката. У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен- Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що включала в себе знання грецької та латини, а також риторику, співи та географію. У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права, так як батько-адвокат наполягав на отриманні юридичної освіти.

Але Жюль Верн не починав адвокатську практику, адже під час навчання почав писати п’єси, оповідання, комедії. Вперше його п’єса була поставлена в 1850 році, а першим надрукованим твором став роман із серії «Незвичайних подорожей» e 1863 році. Верн випробував безліч професій, але не переставав писати.

Перший роман Жюль Верна приніс йому великий успіх. Надихнувшись позитивними відгуками, письменник продовжив створювати пригодницькі романи, наповнені науковими чудесами . Верн постійно подорожував: США, Середземноме море, різні куточки Європи.

Жюль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п’єс. Безліч романів Жюль Верна були екранізовані. Серед найвідоміших творів — «Таємний острів», «П’ятнадцятирічний капітан», «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших.

(Джерело: http://dovidka.biz.ua/zhyul-vern- biografiya-skorocheno/Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua)

Всеволод Нестайко – майстер пригодницької прози

Всеволод Нестайко – класик дитячої літератури, який органічно вписався у сучасний літературний процес своїми творами. Він автор 30-ти різножанрових художніх текстів: повістей, оповідань, казок, п’єс. Талановиті твори, написані в радянський період, автор перевидав у новій редакції, вдихнувши нове життя і позбавивши твори ідеологічних нашарувань. Зокрема, це трилогія «Тореадори з Васюківки», повісті «Одиниця з обманом», «П’ятірка з хвостиком». Уже за часів незалежної України Всеволод Нестайко написав більше десятка нових талановитих творів: повісті «Супер «Б» з «фрикадельками», збірку детективів «Таємничий голос за спиною», повість «Казкові пригоди Грайлика», «Чарівний талісман», повісті-казки «Чорлі», «Чарівні окуляри», детективну казку «Ковалі Щастя, або Новорічний детектив», продовження популярної повісті «Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки» та «Дивовижні пригоди незвичайної принцеси» та інші. Всеволод Зіновійович один із перших «живих класиків», чиї твори з’явилися у шкільній програмі. Це були «Тореадори з Васюківки», у якому головні персонажі — не пригладжені штамповані піонери-відмінники, а звичайні, оптимістичні й веселі хлопці-непосиди, шукачі пригод. Такий прорив у найбільш консервативній галузі — літературній освіті — стався уже в 90-ті роки, коли Україна звільнялася від радянських абсурдних догм і концепцій завдяки колективу науковців, методистів, учителів під керівництвом Н. Волошиної.

Нині за шкільною програмою учні вивчають «Тореадори з Васюківки» (пропонується 1-4 розділи). У списку додаткової літератури для читання автори програм пропонують учням такі тексти В. Нестайка, як «Чарівний талісман», «Неймовірні детективи», «Казкові пригоди й таємниці», «Таємниця трьох невідомих», «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з 13 квартири».

160-річчя від дня народження видатного культурного діяча і науковця Івана Франка

Насамперед треба наголосити на багатогранності життя Івана Франка, який водночас є поетом, прозаїком, драматургом, публіцистом, критиком й істориком літератури, перекладачем, видавцем і науковцем. Усебічно обдарований, енциклопедично освічений, надзвичайно працьовитий, Франко виявив себе на багатьох ділянках української культури.

Сюжети для творів Франко черпав з життя і боротьби рідного народу, з першоджерел людської культури – зі Сходу, античної доби, Ренесансу. Був «золотим мостом» між українською і світовими літературами.

Перу письменника належить понад 5 тисяч творів. Працездатність цієї людини вражає. Наприклад, лише за неповний рік до смерті Франко створив 232 поетичні переклади й переспіви, обсягом близько 7 тисяч поетичних рядків.

Зібрання творів автора становлять 20 томів (Київ, 1950-1956; Нью-Йорк: Книгоспілка, 1956-1962), 30 томів (Xарків, 1924-1929), 50 томів (Київ: Наук. думка, 1976-1986).

За стилем Франко належить до перших реалістів української літератури, він є одним з найвизначніших поетів пошевченківської доби. У його поетичній творчості знаходимо сміливу суспільну і революційну лірику, національні твори, проникливу інтимну лірику, філософські поезії, серед яких рефлексії поета про добро й зло, красу і вірність, обов'язок і зміст людського життя.

У драматургії Франко виявив себе майстром соціально-психологічної та історичної драми й комедії. У жанрі дитячої літератури Франко збагатив українську літературу книгами «Коли ще звірі говорили» (1899), «Лис Микита» (1890), «Пригоди Дон-Кіхота» (1891), «Коваль Бассім», «Абу-Касимові капці» (1895) тощо.

Наукова спадщина Івана Франка, який мав науковий докторський ступінь, також найрізноманітніша. Праці Франка з теорії й історії літератури, літературної критики, починаючи з докторської дисертації «Варлаам і Йоасаф. Старохристиянський духовний роман і його літературна історія» (1895) та габілітаційної – «Розбір Наймички Шевченка» (1895), є цінним внеском в українське літературознавство.

У ділянці фольклору й етнографії Франко зібрав багато джерельного матеріалу, написав низку студій і статей про одяг, харчування, народне мистецтво, вірування населення Галичини.

Іван Франко знаний великою кількістю перекладів. Він перекладав з 14 мов, серед інших Гомера, Данте, Шекспіра, Гете, Золя, Б'єрнсона. Зі слов'янських класиків Франко перекладав Пушкіна, Лермонтова, Чернишевського, Герцена, Некрасова, Міцкевича, Ґомуліцького, Асника, Гавлічка-Боровського, Яна Неруду, Махара, Халупку та ін. Серед його перекладів окремо відзначається Біблійна «Книга Буття».

Франко також відомий своїм інтересом до індійської культури, він вивчав літературу, філософські твори, тексти Вед на санскриті.

Пропонуємо всім послухати:

Пропонуємо подивитися:

Пропонуємо прочитати: