Готуємо в квітні заходи, присвячені тижню знань з безпеки життєдіяльності

Понеділок – п’ятниця
з 9.00 до 16.00

Мовчун Леся

«Творчість для мене – це форма існування думки. Думка – це озвучений образ. А образ – маленький атом моєї внутрішньої галактики.» Письменниця і педагог. Народилася 26 серпня 1969 року в Києві. Освіту здобула в Київському державному педагогічному інституті. Кандидат філологічних наук. Нині – науковий співробітник Інституту української мови. Дописує до періодичних журналів для дітей, зокрема в «Малятко», «Пізнайко», «Стежку», «Однокласник» тощо. Крім того, Леся Мовчун – постійна авторка та ведуча мовознавчих рубрик (журнал «Барвінок») і радіопередач («Загадки мови» на 1 каналі Національної радіокомпанії України). Авторка десяти поетичних збірок для дорослих і дітей, найвідоміші з яких – «Чепуриться черепаха» (1999), «Для чемних ведмежат» (1999), «Кактусове королівство» (2007), «Мовна лікарня. Пригоди Лєрки Севрючки і цікаві завдання з культури мови» (2009), «Усе підростає» (2010), «Арфа для павучка» (2011).

Павленко Марина

Письменниця, художниця і педагог. Народилася 1973 року на Львівщині. Освіту здобула в Уманському ДПІ ім. П. Тичини. Спочатку працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. Від 2000 року викладає на кафедрі української літератури і українознавства того ж Уманського педуніверситету. Друкує вірші і прозу з 1990 року. Відтоді вийшли друком окремі дитячі книжки, пізніше – серія книжок про Русалоньку із 7-В, що ввійшла до списку фіналістів літературної премії «Великий Їжак». Співпрацює з багатьма українськими видавництвами. Також Марина Павленко регулярно дописує до всеукраїнських дитячих видань «Ангелятко» та «Ангеляткова наука». Як художниця ілюструвала чимало збірок, зокрема й власні.

Воронина Леся

Письменниця та радіоведуча. Народилася в Києві 1955 року. Тут її можна зустріти й сьогодні, адже пані Леся напрочуд енергійна й бере участь у різноманітних літературних проектах, а щочетверга її програма звучить із радіоприймачів на «Радіо Культура». Вигадувати свої фантастично-пригодницькі історії та «лякачки» почала ще в дитячому садочку, завдяки чому легко здобувала прихильність серед однолітків і викликала невдоволення вихователів. Книжки Лесі Ворониної відзначено багатьма преміями: її книжка «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів» перемогла в конкурсі «Дитяча Книжка року BBC 2012», а видання «Сни Ганса Християна» удостоєно Першої премії Міжнародного конкуру «Мистецтво книги» і до того ж зберігається в Королівській бібліотеці Копенгагена.

Малик Галина

Народилася 12 серпня 1951 року в м. Бердянську Запорізької області. Писати майбутня письменниця почала іще в школі. Потім кинула, та коли сама стала мамою, почала писати для своєї доньки. Галина Малик – лауреат премії журналу «Перець» за кращі вірші для дітей за 1987 рік; лауреат премії ім. Олександра Копиленка (1988) за повісті «Аля в країні Недоладії» та «Подорож Алі у Країну Сяк-Таків», лауреат обласного конкурсу «Від Кирила та Мефодія – до наших днів» у номінації «Література для дітей» (2000), лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (2003). За книжку «Злочинці з паралельного світу» (2002) письменниця отримала першу премію Міжнародного книжкового ярмарку в Києві «Книжковий сад» у номінації «Світ дитини». У 2013 році отримала відзнаку «Золота пір’їнка» від журналу «Ангелятко».