Готуємо в квітні заходи, присвячені тижню знань з безпеки життєдіяльності

Понеділок – п’ятниця
з 9.00 до 16.00

ВЧІТЬСЯ БУТИ ЧИТАЧЕМ

Людина може стукнути кривдника кулаком. Собака вкусить. Навіть муха, комар рятуються. Тільки книга вмирає гордо і мовчки. По відношенню до книги можна судити про людину. Тому давайте будемо ввічливі, ощадливі до будь книгам, оскільки без них ми не зможемо дізнатися багато нового, корисного і цікавого. Послухайте вірш про те, що можна знайти, побачити за допомогою книг. Наш час – час великих досягнень науки, техніки, час чудових відкриттів. Одним з найбільш складних і великих чудес, які створені людиною є книга. У книзі укладений величезний духовний світ людства. Книга – наймогутніший і самий універсальний засіб спілкування людей, народів, поколінь. Її називають єдиною машиною часу, за допомогою якої можна здійснювати подорожі в небачені країни, у минуле, в майбутнє і сьогодення... Книга залишається головним джерелом, з якого ми черпаємо знання. Недарма К. Г. Паустовський писав: «Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги!» Не можна читати книгу, думаючи про інше. Шкідлива звичка – тільки переглядати книги. Якщо в книзі вам зустрінуться слова, фрази, незрозумілі за змістом, звертайтеся за роз'ясненням до словників, довідників, енциклопедій. Дуже добре, якщо ви намалюєте картинки-ілюстрації до тих книг, які читаєте. Необхідно читати в певній системі. Дуже корисно прочитувати кілька книг одного автора, познайомитися з його біографією, з особливостями епохи, в якій він жив. Частіше читайте вголос. Це розвиває техніку виразного читання, допомагає глибше відчути образність, поетичність мови твору. Показником культури читання є прагнення до перечитування книги, заучування напам'ять крилатих фраз, окремих уривків.

Перелік рекомендованої літератури на рік

Українська література 5 клас

Українська література 6 клас

Українська література 7 клас

Українська література 8 клас

Українська література 9 клас

Українська література 10 клас

Українська література 11 клас


Зарубіжна література 5 клас

Зарубіжна література 6 клас

Зарубіжна література 8 клас

Дитинство! Сонце світить яскравіше, сніг здається справжнім дивом, а світ дивовижним! У цей благодатний час дуже важливо наповнити душу дитини світлими і добрими почуттями, навчити її співчувати, розрізняти правду й брехню, аналізувати свої та чужі вчинки.

Вірними помічниками батьків можуть стати хороші, цікаві книги. Захоплюючі сюжети і яскраві художні образи дитячих оповідань і казок, часом запам’ятовуються на все життя, даючи дитині вірний орієнтир, збагачуючи його розум і серце.

У нашій віртуальній бібліотеці зібрані кращі оповідання та казки для дітей. Смішні й зворушливі, веселі та повчальні оповідання не дадуть нудьгувати дитині, а дорослим допоможуть на якийсь час повернутися в дивовижну країну дитинства Дивіться далі>>

Література

За даними посиланнями на зовнішні Інтернет ресурси ви можете знайти твори за шкільною програмою та для додаткового читання, яких немає в нашій бібліотеці.

5 клас